Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi

Haberler

İmdat TÜRKAY
27 Şubat 2020İmdat TÜRKAY
2963OKUNMA

Vergi Haftası Tüm Yurtta Kutlanıyor


Toplumun tüm kesimlerinde vergi bilincinin geliştirilmesi ve vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından buyana her yıl Şubat ayının son haftası Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl 24 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında kutlanmakta olan 31. Vergi Haftası kapsamında; vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması ile toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması amacıyla hafta boyunca Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Ülke genelinde kamuoyuna, mükelleflere, meslek mensuplarına ve öğrencilere yönelik çeşitli bilgilendirme ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Vergi Haftası için hazırlanan afişlerde kullanılan sloganlar şöyledir: “Vergi Güçtürve “Geleceğimiz Vergilerinizde”. Vergi Haftası kapsamında, toplumun tüm kesimlerine vergisel konularda profesyonel olarak 12 yıldır danışmanlık hizmeti sunan GİB-Vergi İletişim Merkezinin tanıtımı da yapılmaktadır.

Gelir İdaresi çalışanları ve vergisel işlemlere taraf olan tüm kişi ve kurumların vergi haftasını kutlarım.

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor