Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi
28 Ekim 2018
34OKUNMA

Vergi Borcuna Sadık İller-2017

Vergi borcuna sadık illeri hiç merak ettiniz mi?

Aralık 2017 sonu itibariyle beyan ettiği vergiyi ödeyen illerimize ait listeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Tüpraş sayesinde 1. sırada yer alan Kocaeli ilimizi bir kenara bıraktığımızda Tunceli, Mersin ve İzmir’in ilk üç sırada yer aldığını görüyoruz.

En alt sırada ise Mardin, Van ve Hakkari yer alıyor.

SIRAİLLERBRÜT TAHAKKUKBRÜT TAHSİLATORAN

SIRAİLLERBRÜT TAHAKKUKBRÜT TAHSİLATORAN
1KOCAELİ77.553.729.58072.047.310.08592,9
2TUNCELİ139.803.579127.403.39391,13
3MERSİN13.384.782.76311.567.766.45686,42
4İZMİR77.917.905.98267.204.088.23686,25
5RİZE1.408.307.5331.207.115.91385,71
6TEKİRDAĞ7.738.610.2126.540.034.73484,51
7İSTANBUL326.484.160.379275.585.323.81184,41
8HATAY9.172.839.2957.681.039.98483,74
9ARDAHAN129.937.858108.779.96783,72
10EDİRNE1.398.371.6941.162.879.71583,16
11K.MARAŞ2.287.683.3211.878.207.11382,1
12ZONGULDAK3.877.440.2493.173.138.06381,84
13ANKARA85.437.366.96468.841.084.47280,57
14BURSA22.914.337.98318.250.120.13979,64
15TRABZON3.050.073.6552.428.858.71879,63
16GÜMÜŞHANE189.243.945150.222.85979,38
17SAMSUN4.641.327.4263.677.502.48879,23
18ELAZIĞ1.491.483.5701.181.314.31979,2
19ÇANAKKALE1.868.479.4621.469.981.21678,67
20ISPARTA1.047.565.425820.458.13278,32
21ÇANKIRI332.714.784258.636.60177,74
22KARS403.266.200313.482.83677,74
23BAYBURT116.450.63690.161.68177,42
24BİNGÖL346.863.727268.030.89677,27
25AĞRI716.293.052552.158.77477,09
26BALIKESİR3.760.847.3572.893.719.64476,94
27MUŞ373.722.248284.123.48776,03
28ESKİŞEHİR3.637.214.4522.753.800.43375,71
29ERZİNCAN445.400.490335.184.66475,25
30ERZURUM1.632.443.9111.222.945.82374,92
31DENİZLİ4.623.275.7103.461.451.86474,87
32ÇORUM1.097.079.516818.128.17674,57
33GİRESUN801.511.740593.985.91774,11
34KAYSERİ5.330.671.6493.929.709.15273,72
35ARTVİN460.785.786339.337.23373,64
36BİTLİS458.292.147337.286.20473,6
37MALATYA1.647.610.7071.203.974.07573,07
38MANİSA4.789.209.9753.495.665.97872,99
39SİNOP357.124.319258.982.36072,52
40BARTIN466.027.735337.187.77672,35
41KARABÜK925.413.351668.479.11572,24
42BURDUR710.720.558512.984.33572,18
43KARAMAN532.337.241383.302.33572
44BOLU1.063.488.937764.832.06471,92
45KIRSEHİR500.916.397359.681.59971,8
46KASTAMONU871.568.218622.532.70271,43
47ORDU1.388.540.504984.864.84870,93
48KÜTAHYA1.301.108.321922.655.40370,91
49NEVŞEHİR609.291.008429.243.62070,45
50KONYA7.448.942.5935.169.213.70769,4
51IĞDIR291.156.817201.635.69769,25
52ADIYAMAN866.420.090599.564.07169,2
53TOKAT967.742.637668.513.93769,08
54SİİRT461.411.342318.241.09568,97
55AFYONKARAHİSAR1.640.610.0851.130.794.82368,93
56MUĞLA3.804.841.2692.607.251.45568,52
57ADANA9.113.606.4496.219.562.25768,24
58GAZİANTEP7.236.760.5164.931.934.65868,15
59ANTALYA11.228.504.2857.573.221.42767,45
60YALOVA1.173.832.873791.538.04967,43
61AKSARAY1.287.396.972865.682.23567,24
62SAKARYA4.022.787.1022.672.479.36966,43
63AYDIN3.254.820.6632.158.630.13366,32
64NİĞDE678.364.265444.338.25365,5
65UŞAK1.140.515.658744.714.16565,3
66ŞANLIURFA2.906.958.6631.880.941.92364,7
67OSMANİYE1.061.072.080683.332.12364,4
68AMASYA786.211.473504.745.21164,2
69KIRKLARELİ1.153.493.163736.842.05763,88
70YOZGAT756.735.292481.481.79163,63
71BATMAN1.212.164.217747.054.35161,63
72BİLECİK572.742.938351.422.43261,36
73DİYARBAKIR3.761.557.5082.155.381.54357,3
74SİVAS1.822.805.4181.031.240.26556,57
75ŞIRNAK663.052.541374.648.49956,5
76KIRIKKALE599.577.340335.792.42356
77DÜZCE1.353.979.280746.007.18855,1
78KİLİS304.795.162153.770.17650,45
79MARDİN1.620.757.742726.367.21544,82
80VAN2.752.791.6951.071.871.74138,94
81HAKKARİ544.928.569197.316.10836,21

Kaynak: gib.gov.tr, istatistikler