Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Uğur KIZILGÜL

1990 yılında Erzurum’da doğdu. 2007 yılında Erzurum Lisesi’nden okul birincisi olarak mezun oldu.

2011 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden derece ile mezun oldu.

2011-2014 yılları arasında Gelir İdaresi Başkanlığı Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı’nda 3 yıl Gelir Uzmanı olarak görev yaptı.

2012 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı Yüksek Lisansını (Master) “Uluslararası Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmaları” konulu tez çalışması ile tamamlayarak “Maliye Bilim Uzmanı” unvanı aldı.

2014 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu yazılı ve sözlü sınavları kazanarak Vergi Müfettiş Yardımcılığı görevine başlamış, 2017 yılında girmiş olduğu yeterlilik yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olarak, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Vergi Müfettişi olarak atanmıştır.

Vergi Hukuku alanında İstanbul Adliyelerinde Bilirkişilik yapmaktadır.

Mali hukuk, uluslararası çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları, anlaşma modelleri, vergi hukuku ve vergi uygulamaları ile ilgili çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır. Türk Vergi Hukuku ve Uluslararası Vergi Anlaşmaları konularında araştırma ve çalışmaları devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Vergi Müfettişi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.