Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Nusret AYYILDIZ

Nusret AYYILDIZ

1987’de Ankara’da doğan Nusret AYYILDIZ, lisans eğitimini 2011 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. 2013 yılında Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nda görev aldı.

Görev yaptığı 2013 - 2021 yılları arasında Muhasebe Standartları Dairesi Başkanlığı, Gözetim Dairesi Başkanlığı, İnceleme Dairesi Başkanlığı ve Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı’nda hizmet verdi. Bu süreçte Yerinde İnceleme Çalışmaları, (Soruşturma, Şikâyet, Kalite Kontrol ve Yıllık İnceleme), BOBİ FRS Modüllerinin Hazırlanması, Muhasebe, İnceleme ve Gözetim fonksiyonuna İlişkin Görüş Taleplerinin Değerlendirilmesi, Bağımsız Denetim Kuruluşlarının Yetkilendirilmesi, Çalışma Komisyonları Toplantılarına Katılım, İkincil Düzenlemelerin Hazırlanması, Bağımsız Denetim Uygulamalarına ve Düzenlemelerine İlişkin Görüp Taleplerinin Değerlendirilmesi ve Bağımsız Denetimle alakalı seminerlere katılım gibi sorumlulukları üstlendi.

Kamudaki görevinden ayrıldığı 2021 yılında ayrılan Ayyıldız, bu tarihten itibaren ANY Partners Bağımsız Denetim A.Ş. kurucu ortağı olarak sürdürdüğü bağımsız denetim faaliyetlerinin yanı sıra danışmanlık ve eğitmenlik alanında da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Nusret AYYILDIZ Tüm Yazılar