Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

İbrahim Bahadır UYGUN

1983 yılında Ankara’da doğdu.

İlköğretimini Ankara Çizmeci İlköğretim okulunda, ortaöğretimini Keçiören Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu ve Keçiören Kalaba Lisesinde tamamladı.

2001 yılında Kırıkkale Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini, 2021 yılında Maltepe Üniversitesi İşletme(MBA) bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2005-2007 yılları arasında özel sektörde çalıştı.

2007 yılında açılan giriş sınavını kazanarak aynı yıl Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında Vergi Denetmen Yardımcılığına atandı ve 2011 yılında Vergi Denetim Kurulunda Vergi Müfettişi unvanını aldı. 01.09.2021 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı bünyesinde Grup Müdürü Vekili olarak görevlendirildi. 16 Kasım 2021 tarih ve 31661 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Vergi Başmüfettişi olarak atanmış olup,  halen Gelir İdaresi Başkanlığı Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı bünyesinde Gelir İdaresi Grup Müdürü Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Yazarın yabancı dili İngilizce olup, uzmanlık alanlarına ilişkin birçok seminer, hizmet içi eğitim, konferans gibi toplantılarda katılımcı, konuşmacı ve eğitici olarak görev almıştır.

Yazar evli ve Selin Bade’nin babasıdır.