Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi
Yusuf Yalçın GÖKTÜRK
24 Şubat 2013Yusuf Yalçın GÖKTÜRK
143OKUNMA

24. Vergi Haftası Kutlu Olsun!

Alın teri ile elde ettikleri kazançların vergilerini ödeyerek ülkemizde yüksek bir onura sahip olan mükellefler bu hafta hatırlanmış oluyor.

Aynı ülkede yaşayan, devletin sunduğu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar olarak hepimizin devlete mali gücüne göre vergi ödemesi gerekir. Devletin de topladığı bu vergiler aracılığıyla en iyi şekilde hizmet sunması vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir.

Kamu gelirleri içindeki en önemli kısım vergilerdir. Her geçen gün artan kamu harcamalarını karşılamak için vergi tahsilâtının yeterli duruma getirilmesi gerekmektedir. Bu da ancak iyi bir vergi sisteminin oluşturulması ile gerçekleşebilecektir.

Bu nedenle, toplumsal refahın arttırılmasına yönelik olarak mükelleflerimize sunulan hizmet kalitesinin yükseltilmesi, vergi sistemindeki yapısal sorunların giderilmesi, vergi idaresinin çağdaş ve etkin bir yapıya kavuşturulması, mükellef ihtiyaçlarının karşılanması, teknolojik gelişmelerin yarattığı imkânların vergilendirmede kullanılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar hayata geçirilerek mükelleflerin gönüllü uyumlarına katkıda bulunulmak hedeflenmiştir.

DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI OLARAK VERGİ ÖDEYEN 75 MİLYON TÜRK VATANDAŞININ, TÜM MALİYE ÇALIŞANLARININ, MESLEK MENSUBU SMMM VE YMM’LERİN VERGİ HAFTASINI KUTLUYORUZ. 

Yorumlarınızı Bize Yazınız
Soru SorYazarlarımızın güncel sorulara cevap verebildiğini göz önünde bulundurarak, lütfen makalenin yayımı tarihten itibaren en geç bir ay içinde sorunuzu yöneltiniz.