Vergi Hukuku Platformu 3. Ulusal Kongresi

Türk Vergi Sistemi'nde hasılat açısından hayli önemli bir yer tutan ve genellikle "iyi işleyen" bir düzende tahsil edilen katma değer vergisi ile ilgili olarak uygulamada yine de özellikle mevzuattan kaynaklanan bazı sıkıntılarla karşılaşıldığı bir gerçektir. Maliye Bakanlığı Katma Değer Vergisi Kanunu'nda ve mevzuatında sorunları aşmak için büyük hassasiyet göstererek geniş kapsamlı bir çalışma başlatmış bulunuyor.

Logan Filmi: “Geleceğin Kamyon Tasarımları” ve Bir Start up Örneği “OTTO”

Bilimkurgu filmlerinde karşımıza çıkan teknolojik araçlarla gerçek hayatta karşılaşma hızımız gün geçtikçe artıyor. Doksanlara damgasını vuran Timecop/Zaman Polisi (1994) filmi, 2004 yılında geçen fantastik bir bilim kurgu filmiydi. Sesle komut alan ve çalışan araç teknolojisine filmde iddia edildiği gibi 10 yıl içinde (2004) ulaşılamamış olsa da film geleceğe yönelik araçlar hakkında önemli fikirler verdi bize.

TÜİK Aralık 2016 İşgücü İstatistiklerini Yayınladı

İşsizlik oranı %12,7 seviyesinde gerçekleşti Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Aralık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 668 bin kişi artarak 3 milyon 872 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,9 puanlık artış ile %12,7 seviyesinde gerçekleşti. Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 2,2 puanlık artış ile %14,9 olarak tahmin edildi. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 4,8 puanlık artış ile %24 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 1,9 puanlık artış ile %12,9 olarak gerçekleşti.

VERGİALGI, yeni e-konomi'nin bilgi paylaşım platformudur.