HASAN DÖNMEZ

1985 yılında Antalya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladıktan sonra 2008 yılında Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu. Maliye Bakanlığı'nca yapılan giriş sınavını kazanarak, 2011 yılında Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak memuriyet hayatına başladı. 2014 yılında yapılan yeterlik sınavını kazanarak da Vergi Müfettişliğine atandı. Halen Vergi Müfettişi olarak görev yapmaktadır.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamlamak üzere olup "Türkiye'de Kayıt Dışı İstihdam" konulu tez üzerinde çalışmaktadır.

Uzmanlık alanları arasında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezlerinin vergilendirilmesi olup, Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyona ilişkin çeşitli dergilerde yayımlanmış olan çalışmaları bulunmaktadır.

Mesleki ve akademik çalışmaların yanı sıra; sinema, edebiyat, tenis ve müzik (santur) ilgi alanlarıdır.

2013 yılında Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünü bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü 3'ncü sınıf (dondurulmuş) Lisans öğrencisidir. Üç kısa filmi olup, ilk kısa filmi Arayış (2007) kısa film festivallerinde gösterilmiştir. En son Vergi Sorunları Dergisi VSD TV kanalında “Vergi Sorunları” adlı programın 4 bölüm yönetmenliğini üstlenmiştir.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

www.hasandonmez.com

Tüm Yazılar
VERGİALGI, yeni e-konomi'nin bilgi paylaşım platformudur.