Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi
06 Temmuz 2015
150OKUNMA

VERGİALGI Yayın Hayatında 3. Yılını Tamamladı


Resim:http://www.wpclipart.com/

Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski yöneticileri tarafından kurulan VERGİALGI internet sitesi yayın hayatında 3. yılı geride bıraktı.

Her ay yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret ettiği sitede bugüne kadar 43 farklı yazarın yazısı yayımlandı. Yazarlar arasında ekonomistler, akademisyenler, emekli üst düzey bürokratlar, Gelir İdaresindeki yöneticiler, hesap uzmanları, maliye müfettişleri, gelirler kontrolörleri, vergi müfettişleri, SGK Müfettişleri, serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler yer aldı.

Bir aylık yaz tatili dışında, her pazar günü düzenli olarak güncellenen VERGİALGI’da bugüne kadar vergi, maliye, sosyal güvenlik, iş hukuku ve ekonomi alanlarında 800 civarında yazı yayınlanmış durumda.

Alexa.com sitesine göre Türkiye genelinde internet siteleri arasında 33.169’uncu sırada yer alan VERGİALGI’nın Türkiye dışından en çok okuyucuları A.B.D, Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Rusya’dan geliyor.

Siteyi kurarken temel amacımız; toplumda vergi, sosyal güvenlik, iş hukuku ve ekonomi alanlarında okuryazarlığı geliştirmekti.

Karmaşık ve çoğu zaman takibi mümkün olmayan konuları halkın anlayacağı şekilde basitleştirmeyi hedef edindik.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren konularda, sadece yükümlülüklerin değil hakların da bilinmesine katkıda bulunmaya çalıştık.

Bilen insanın her zaman değerli olduğundan hareketle bilgi üretimini ve paylaşımını destekledik.

Herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin her hafta sonu okuyucularımıza yeni ve güncel bilgiler sunmaya çalıştık.

Başarımızı Türkiye dışına da taşıdık:G20 kapsamında olan C20 (Civil 20) platformu çalışma gruplarından olan "Governance: Tax Justice"a (Vergi Adaleti Çalışma Grubu) ülkemiz adına davet edildik (Bu grup, uluslararası vergi kayıp ve kaçağıyla mücadele ile ilgili G20'ye politika tavsiyelerinde bulunmak üzere çalışmalarda bulunuyor.)

Teşekkürlerimizle;
Yeni bilgi üretip hiçbir maddi karşılık beklemeyen değerli yazarlarımıza,

Bilgi paylaşımında, artan bir şekilde sitemize ilgi gösterip bizimle birlikte olan değerli okuyucularımıza, takipçilerimize,

3. yılın sonunda teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bilgiyi birlikte üretip birlikte paylaştığımız, bilginin değerini birlikte ortaya koyduğumuz nice yıllara!


Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor