Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi
Nazmi KARYAĞDI
08 Ocak 2017Nazmi KARYAĞDI
145OKUNMA

VERGİALGI Okuyucuları Avrupa Birliği’ne Başvuru Süreci Konusundaki Kararını Verdi

2016 yılının son ayında internet sitemizde düzenlediğimiz “Türkiye’nin 57 yıldır devam eden Avrupa Birliği’ne başvuru süreci konusundaki kararınız nedir?” sorusunu içeren mini referandum sonuçlandı.

Bir ay boyunca online ankete katılan okuyucularımızın %65’i Türkiye’nin süreci sonlandırması yönünde görüş bildirdi.

Okuyucularımızın %35’i de Türkiye’nin ısrarla bu yolda devam etmesi gerektiğini düşünüyor.

Halkın AB sürecine olan güveninin 2007 yılında yapılan anketlerde oldukça yüksek oranlarda çıkmasına karşın bugün bu güvenin %35’ler seviyesine inmiş olması hiç de şaşırtıcı değil.

Belirli sayıda bir katılımcı olsa da okuyucularımızın %65’inin VERGİALGI’da 13 Kasım 2016 tarihinde yayımlanan Türkiye Kararını Veriyor: TRexit mi TReziyet mi? başlıklı yazımızda belirttiğimiz görüşümüze katıldığı sonucunu çıkarmak mümkün:

“Türk milleti her ne pahasına olursa olsun AB yoluna devam etmelidir demek, ulusal onurumuzu ayaklar altına almak anlamına geliyor. Türkiye’nin refah içinde yaşayan bir ülke olması için çıpaya, çapaya, sopaya ihtiyacı bulunmadığı inancındayız. Bunlara bel bağlamak, bu millete güvenmemek anlamına geliyor. Yapmamız gereken ulusal egemenliğimize sahip çıkmaktan, çok çalışmaktan ve zamanın ruhuna uygun davranmaktan geçiyor.”

Türkiye’nin 57 yıldır devam eden Avrupa Birliği’ne başvuru süreci konusundaki kararınız nedir?”
 
Not: Tabloda sayılardaki yuvarlamalar dikkate alınmamıştır.

Yorumlarınızı Bize Yazınız
Soru SorYazarlarımızın güncel sorulara cevap verebildiğini göz önünde bulundurarak, lütfen makalenin yayımı tarihten itibaren en geç bir ay içinde sorunuzu yöneltiniz.