Akaryakıt Pompalarının Verdiği ÖKC Fişi Fatura Yerine Geçer mi?

Vergi Usul Kanununun Mükerrer 257. maddesi ile Maliye Bakanlığı’na (Gelir İdaresi Başkanlığı’na) tanınan yetki çerçevesinde 3100 sayılı Kanunla ilgili olarak yayımlanan 58 Seri No.lu Genel Tebliğin 1/d bölümünde, vergi mükelleflerinin; ticari, zirai ve mesleki faaliyetleriyle ilgili olarak satın aldıkları akaryakıt bedeli karşılığında düzenlenecek ödeme kaydedici cihaz fişlerinin gider belgesi olarak kabul edilmesi uygun görülmüş durumdadır.

VERGİALGI, yeni e-konomi'nin bilgi paylaşım platformudur.