Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi

Haberler

Nazmi KARYAĞDI
08 Aralık 2019Nazmi KARYAĞDI
524OKUNMA

Tüm Yönleriyle KÂR DAĞITIMI Kitabı 20 Yaşında

1999 yılında henüz 6 yıllık Hesap Uzmanı iken kaleme aldığım Tüm Yönleriyle KÂR DAĞITIMI kitabı Türk Vergi Literatüründe 20. yılını tamamladı.
Geride bıraktığımız 20 yıl içinde, tamamı Maliye Hesap Uzmanları Derneği’nden olmak üzere, kitabımız 4 kez gözden geçirilerek, güncellenerek ve genişletilerek yeniden yayınlandı.

Kitabımız, dört baskı boyunca 20 yılda yaklaşık 8 bin kişiye ulaştı.

Birinci baskıda, merakla ve bekleyişle önsözü şu ifadelerle yazmıştım.

“Her kitabın önsözü aslında yazarın kitaba dair son sözüdür. Kitabın yazımı tamamlamış olup, yazar için kitapla vedalaşmadır bu metin.
Önsöz aynı zamanda alıcısı belli olmayan bir mektuptur. Kime yazıldığı, ne zaman kişilere ulaşacağı belli olmayan….”

İşte bu duygularla tam 20 yıl önce mektubumuzu gönderdik.

Az önce de belirttiğimiz gibi mektubumuz 8 bin kişiye ulaştı.

Pek çok vergisel ve hukuksal problemin çözümünde yararlanıldı.

Yüksek lisans ya da doktor yaparken kaynak olarak kullanıldı.

YMM, SMMM meslek sınavlarına hazırlıklarda kaynak oldu.

Oldukça geniş kapsamı ve bilgiyi paylaşmaktan çekinmeyen cömert içeriği, okuyucularımızdan övgü ve takdir olarak bize geri döndü. Ve çok mutlu olduk.

Bir Hesap Uzmanı olarak, Kâr Dağıtımı kitabı konusunda bayrağı devraldığım merhum Rüştü Erimez üstadı bu vesileyle anmak istiyorum. Onun muazzam eseri ve kişiliği bize her zaman ilham kaynağı olmuştur.

20 yıldır yayında olan Tüm Yönleriyle KÂR DAĞITIMI kitabımın yazılmasında yanımda ve desteğim olan sevgili eşim Müjgan ve kızım Deren’e sevgilerimi sunuyorum. Her başarılı erkeğin arkasında var olan kadınlarımızın adına…

Yetişmemde ve sürekli öğrenmeyi kültür edinmemde desteği olan üstadlarıma, yayıncımız Maliye Hesap Uzmanları Derneği’ne teşekkür ediyorum.
20 yıl önce postaya verilen mektubu alıp bize destek ve umut verdikleri için sevgili okuyucularımıza da hassaten şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar

  • E
    Emrah Yıldırım
    Üstadım selamlar, bu güzel eserinizi takdir etmek haddime düşmez ancak çok teşekkür ediyorum. Yeni baskı çıkarmayı düşünüyor musunuz, saygılarımla

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor