Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Serhat AKTAŞ

1993 yılında Ordu’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimine başladı.

2013 yılında Cambridge, İngiltere’de eğitim aldı. Kaplan College’da ileri düzey ingilizce dil yeterlilik belgesini almaya hak kazandı. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne başladı.

2015 yılında Tübitak Girişimcilik Akademisi’ne kabul edildi. Dijital ödeme sistemleri üzerine projelerde çalıştı.

2016 yılında Farabi ve Erasmus değişim programlarını kazandı. Başkent Üniversitesi’nde tam burslu olarak eğitim aldı. Ardından İtalya Pavia Üniversitesi’nde Erasmus programını tamamladı.

2017 yılında Türkiye’ye döndü ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu.

Kariyerine özel sektörde farklı birimlerde yaptığı çalışmalarla adım attı. 2014 yılında imalatta operasyonel etkinliğin arttırılması üzerine projelerde çalıştı. 2015 yılında ise finans departmanında görev aldı.  2016-2017 yılları arasında Satış Uzmanı olarak ihracat ve ithalat operasyonlarını üstlendi.

2017 yılında İhracat Satış Yöneticiliğine terfi etti.  Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika ve Körfez bölgelerindeki satış faaliyetlerini yürüttü. Görev aldığı şirketler grubunun Almanya merkezli firmasında yönetim ve operasyonel faaliyetlerinin yürütülmesinde rol aldı.

2019 yılında Altınbaş Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimine başladı. Tez çalışmalarına halen devam etmektedir.

Davranışsal finans, kripto para, uluslararası ticaret  ve pazarlama alanları üzerine çalışmaktadır.  Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev almaktadır.

VERGİALGI Gönüllü Genç Ekonomi Gazetecileri Projesi kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir.