Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Dr. Senem KILIÇ

1978 doğumlu olan Senem Kılıç Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans eğitiminin Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Sayısal Yöntemler Tezli Yüksek Lisans programlarını yürütmüştür. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine doktora eğitimini tamamlamıştır

Prof esyonel iş hayatına 2000 2002 yılları arasında Netsis Yazılım Şirketi'nde yazılım mühendisi ve sistem analisti görevleriyle başlamıştır. 2002 2013 yılları arasında Arkas Holding bünyesinde Schenker Arkas'ta Bilgi Teknolojileri, Kalite Yönetim Sistemleri, Is Süreçleri Yönetimi, Müşteri Hizmetleri Yönetimi ve Satış & Pazarlama birimlerinde çeşitli yönetim kademelerinde çalışmıştır. 2013 yılı itibariyle işletmelere kurumsal yönetim stratejileri oluşturan Vira Strat ejik Ortaklık şirketini kurmuştur. Halen kurucus u olduğu şirkette yönetim danışmanı ve eğitmen olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Müşteri ve Çalışan Sadakat Yazılımları üreten OmegaBigData teknoloji şirketinin Yönetim Kurulu üyesi ve ortağıdır. ISO 9001: 2015, ISO27001 Yönetim Standartları Denetçi sidir.

Senem Kılıç, Harvard Business Review Türkiye’de Endüstri 4.0 Blog yazarlığı, Pazarlama Türkiye’de Yeni Nesil Pazarlama Blog Yazarlığı ve iş dünyasına dönük Business Life Türkiye dergisinde ekonomi ve insan kaynakları üzerine yazarlık görevini yürütmektedir.

Türkiye Kalite Derneği Ege Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanında çeşitli iş dünyası derneklerinde üyelikleri bulunmaktad ır. STK çalışmalarında ağırlıklı olarak Kurumsal Yönetim ve Yönetimde Kalite Mükemmelliği konularında gönüllü çalışmaktadır.

TUSIAD ve TURKONFED iş birliği ile Batı ve Orta Anadolu KOBI lerin güçlenmesine yönelik BORGIP projesinde mentör ve danışman olarak görev almaktadır.

Girişimcilik alanında kadın girişimciliğin desteklenmesi amacıyla alanında ilk kitap çalışması özelliğini taşıyan “Kadın Girişimcinin Yol Haritası” kitabını kaleme alan Senem Kılıç ayrıca iş dünyasına yönelik “İşim İletişim” ve genç girişimciler için “İşim Girişim” kitaplarını yazmıştır.

Uzmanlık alanları Stratejik Planlama ve Yönetim, Liderlik Ekosistemi Kurma, Kurumsal Yönetim, Dijital Dönüşüm, İş Zekası, Büyük Veri Yönetimi, Endüstri 4.0, Müşteri ve Çalışan Sadakat Sistemleri, Kalite Yönetim Sistemleri, Sistem Tasarımı, B2B ve B2C olan Senem Kılıç evli ve 2 çocuk annesidir .