Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Selçuk Turgay AZAK

İstanbul ilinin Bakırköy ilçesinde doğdu ancak aslen Trabzon ili Sürmene ilçesindendir. Lisans öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. Lisans sonrası ise Okan Üniversitesi’nde eğitimine devam etmektedir. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ‘Adalet’ bölümünü tamamlamıştır. Şu an Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ‘Dış Ticaret’ bölümüne devam etmektedir. T.C. Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Bilirkişi eğitimini tamamlamıştır. T.C. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde Konkordato Komiserliği eğitimini tamamlamıştır.

2011 yılından beri T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Vergi Müfettişi olarak görev yapmaktadır. Vergi Müfettişleri Derneği tarafından yayımlanan ‘Vergi Raporu’ dergisinde Yayın Okuma Kurulu üyesidir. Vergi Müfettişleri Derneği tarafından  her yıl çıkarılan Beyanname Düzenleme Rehberi’nin 2016 yılına ait olanın yazarlarından biridir.

Vergi Soru Rezervi, Son Dakika Mikro ve Makro İktisat ve Değerleme isimli yayımlanmış kitapları bulunmaktadır.

Vergi Dünyası, Vergi Raporu,  Mali Çözüm,  Lebib Yalkın, Maliye Postası gibi çeşitli hakemli dergilerde Türk Vergi Sistemi alanında yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Ayrıca muhasebetr.com isimli muhasebe ve mevzuat sitesinde yayımlanmış Vergi Hukuku ve Ekonomi alanında yazıları bulunmaktadır.

Selçuk Turgay AZAK İngilizce bilmekte olup, 33 yaşındadır.