Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Melodi Buket KANLIOĞLU

1995 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Medeniyet Üniversitesi İktisat (%30 İngilizce) bölümünden 2018 senesinde onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ekonomi Topluluğu’nu kurarak 2015-2018 yılları arasında başkanlık görevini yönetti.

2017 yılında T.C Halk Bankası’nda zorunlu stajını gerçekleştirdi. Aynı yıl İstanbul Medeniyet Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanlığında Proje Asistanlığı görevini yürüttü.

2018 yılında yüksek lisans eğitimi için Marmara Üniversitesi İktisat Teorisi bölümüne başladı. Yüksek Lisans eğitiminin bir bölümünü Almanya- Hochschule Worms University- IBA bölümünde tamamladı. 2018 yılının Ekim ayında bir düşünce kuruluşunda staj yapmaya başladı. Halen aynı düşünce kuruluşunda ekonomi masası stajyeri olarak yer almaktadır. 2021 yılı Şubat ayında Marmara Üniversitesi İktisat Teorisi bölümünde işsizlik-mutluluk konulu yüksek lisans tezini bitirerek yüksek lisanstan mezun oldu.

 2020 yılının Ağustos ayından beri de VERGİALGI Gönüllü Genç Ekonomi Gazetecileri Projesi kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir.  

Yayınlar

KANLIOĞLU, M. B. M. Ü. (2019). İktisatta Yeni Bir Yaklaşım: Davranışsal İktisat. Mehmet APAN.

Röportajlar

Sokağa çıkma yasağı kararıyla yaşanan kargaşa ilgili bir davranışsal ekonomi analizi: NE ZANNETTİNİZ MR SPOCK MIYIZ BİZ? Cüneyt Toros, Nisan 2020.

Gazeteci, yazar Yaprak Özer ile davranışsal iktisat ve mutluluk ekonomisi üzerine röportaj, Şubat 2021.