Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Kitaplar

15 Ocak 2017
453OKUNMA

Kat Karşılığı İnşaat Muhasebesi ve Vergi Uygulamaları

Doç. Dr. Özgür ÇATIKKAŞ, Doç. Dr. Mehmet ERSOY, SMMM Cafer SUEKİNCİ
Maliye Hesap Uzmanları Derneği Yayınları, Temmuz 2016, 233 sayfa

Hazırlanan bu kitapta, inşaat faaliyetinin türleri ve birbirleri arasındaki farklılıklar açıklanmaya çalışılmıştır. Ayrıca inşaat faaliyetlerinden uygulamada çok sıklıkla karşılaşılan ve içerisinde özellikli birçok konu bulunan Kat Karşılığı İnşaat Muhasebesi ve Vergi Uygulamaları Kat Karşılığı inşaat faaliyetinin ilk aşaması olan sözleşme imzalanmasından, yapı kullanım izin belgesi alınmasına kadar tüm aşamaları güncel belgelerle detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Bugüne kadar yazılmış çalışmalardan farklı olarak inşaat firmalarının faaliyet süreci hakkında güncel bilgiler verilmiş ve inşaat faaliyet sürecinde önemli olan belgelerin güncel hali çalışmaya konulmuştur.

İnşaat faaliyet sürecine ve sektörel bilgiye hâkim olunmasının muhasebe ve vergi uygulamalarının daha iyi anlaşılmasını sağlayacağı düşüncesinden hareketle bir sistematik oluşturulmuştur. Böylece teorik bilgilerin yanında uygulamaya dönük pratik bilgilerle kitabın okuyucuya daha faydalı olması amaçlanmıştır. (Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları

  • İnşaat Çeşitleri
  • Kat Karşılığı İnşaat Faaliyeti ve İş Akışı
  • Kat Karşılığı İnşaat İşlerinin Vergilendirilmesi
  • Kat Karşılığı İnşaat İşleri İle İlgili Örnek Özelgeler

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor