Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi
08 Temmuz 2012
45OKUNMA

Kanada’da “halkın parasını çarçur etme ödülleri” sahiplerini buldu

Kanada Vergi Mükellefleri Federasyonu tarafından geleneksel olarak dağıtılan "Halkın Parasını Çarçur Etme Ödülleri"ne layık görülenler açıklandı.

Adı Kanada kamuoyunda, devletin parasını şahsi harcamalarında kullandığı belirlenerek işten atılan Ted Weatherill'den esinlenerek kısaca Teddy Ödülleri olarak da bilinen ödüllerin, bu yıl 14'üncüsü dağıtıldı.

Kanada Vergi Mükellefleri Federasyonu Genel Başkanı Gregory Thomas, Federal Teddy Ödülü'nün, bütçeden 284 milyon dolar harcanacak olan Tütün Değişim Programı nedeniyle Kanada Federal Tarım Bakanlığı'na verildiğini açıkladı.

Eyalet bazındaki Teddy Ödülü'ne, Alberta Eyalet Meclisinde 2008'den bu yana komite toplantılarına katılmadıkları halde her toplantı başına 1000 dolar alan 21 milletvekilinin layık görüldüğünü açıklayan Gregory Thomas, "Şehir bazında da kar yağdıktan sonra ortalarda görünmeyen Montreal Belediyesi kar temizleme ekipleri birinci oldu" dedi.

ÜNLÜ POLİTİKACI DA NASİBİNİ ALDI

2 Mayıs 2011'de yapılan federal seçimlerde ağır yenilgi alarak, Quebec Bloku Partisi liderliğinden istifa eden ve siyaseti bırakan ünlü politikacı Duceppe, Kanada Vergi Mükellefleri Federasyonu'nca "Halkın Parasını Çarçur Etme Ömür Boyu Başarı Ödülü" ile ödüllendirildi.

Federasyon Başkanı Gregory Thomas, "Duceppe koltuğunu kaybetti, ama Kanadalılar onun için her yıl 140 bin 765 dolar emekli parası ödemeye devam edecekler. Onun kurduğu partinin milletvekilleri ve çalışanlarına, her yıl 23 milyon dolardan fazla ödenecek. Duceppe'nin vergi mükelleflerinin paralarından çarçur edeceği meblağ toplam 41,8 milyon dolardır" diye konuştu.

Kanada Vergi Mükellefleri Federasyonu, ödül olarak hazırladığı altın rengindeki domuz heykelini, ödül alanların adresine yolluyor.(Hürriyet)