Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi
Ahmet Metin AYSOY
05 Mayıs 2016Ahmet Metin AYSOY
186OKUNMA

İşveren ve İşveren Vekilleri Yeni Dönem Eğitimi Haziran’da Başlıyor!

10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri veya işveren vekilleri Bakanlıkça ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla, işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilirler. Böylece, işverenler iş sağlığı ve güvenliği için hizmet satın almak mecburiyetinde kalmayacaklar.

Eğitim Nasıl Alınacak?
Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında 9 Ekim 2015 tarihinde İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim, Sınav ve Belgelendirme işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan sertifika programına katılarak başarılı olan işveren veya işveren vekilleri ondan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilecektir.

Herhangi bir diploma derecesi aranmaksızın programa 18 yaşını doldurmuş herkes başvurabilir.

Yeni başvurular Haziran ayında başlayacak.

Eğitim, Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesi ( www.anadolu.edu.tr) üzerinden verilecek.

Başvuru, eğitim konuları ve sınav ile ilgili detayları adı geçen siteden, (E-eğitim/ e-sertifika/tüm programlar) bölümünden edinebilirsiniz.

(Kaynak: 6331 sayılı Yasa’nın 6. maddesi)

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor