Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Kitaplar

08 Mayıs 2017
508OKUNMA

Hayatınıza Dokunacak Sözler

Mehmet ALDANMAZ
Hâkim Yayıncılık, Genişletilmiş 4. Baskı, Ankara-2017, 347 sayfa 

Hayat; başı ve sonu beli olan bir film gibidir. Amaç; bu sınırlı süreyi dolu dolu yaşamak, kendine, ailene, topluma, ülkene, insanlığa faydalı ve hayırlı hizmetlerle geçirmek olmalıdır. İş hayatı olarak (Ülker, İstikbal, Asfa ve halen Türk Telekom ) ve sivil toplum dünyasında (İlksav, Yeşilay, Asilder, Sogel, Ensiad, TT Spor Kulübü) aktif ve icra pozisyonlarında görev almış biri olarak, yaşamım boyunca edinmiş olduğum birikimleri ilgi duyanlara aktarmanın çok önemli olduğunu düşündüm.

Bu vesile le 25 yıl önce almış olduğum bir kitapta, değerli bir şahsiyet “bir kitap okudum hayatı m değişti” demiş ve asıl hayatını değiştirenin de o kitapta geçen bir cümle olduğundan bahsetmişti. Ben de o günden itibaren; okumuş olduğum kitaplardan, dergilerden makalelerden, izlemiş olduğum; sinema ve tiyatrolardan, katılmış olduğum; konferans, panel ve seminerlerden, dikkatimi çeken güzel sözleri biriktirme merakı oluştu. Algım hep bu yönde olunca, bazı sözler de ister istemez tarafımdan üretilmiş oldu.

Kitabımı üç kısıma ayırdım. Birincisi KİTABA DAİR, ikincisi HAYATA DAİR, üçüncüsü İŞ HAYATINA DAİR…

Umuyorum ki, bu sözler bir kişinin hayatına dokunsun veya buradaki sözlerden bir tanesi hayatını değiştirecek ilgili kişiyi bulsun. O zaman kendimi, bu kitapla ilgili hedefine ulaşmış, bahtiyar bir kişi olarak değerlendireceğim.
(Kitabın Başlarken kısmından)

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor