Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Güney Ferhat BATI

Öğretim Görevlisi, Akademisyen, Yazar 

2007 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden onur derecesiyle 2014 yılında mezun oldu. 2015 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde (SBE) İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2016 yılında İstanbul Arel Üniversitesi, SBE, İşletme Yönetimi programını ‘’Avrupa Birliği Genişleme Politikası ve Batı Balkanlar Perspekti­fi’’ başlıklı tezini başarıyla savunarak tamamladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda çeşitli branşlarda Öğretmenlik mesleğini icra etti.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Öğretim Görevlisi’dir.

Birçok kitap bölümünde ve bilimsel dergide yayımlanan makalesi, bilim hakemliği ve yayın kurulu üyeliği bulunmaktadır. Bunlar dışında, ‘’AB’nin Doğu Sınırı Balkanlar’’ (2016, Derin Yayınları), ‘’Uluslararası Siyasi Ekonomik Askeri ve Sosyo-Kültürel Örgütler’’ (2017, Der Yayınları) ve ‘’Batı Uygarlığının Gelişimi ve Türkiye-AB İlişkileri’’ (2018, Yeni Yüzyıl Yayınları) adlı eserlerin yazarıdır. Ayrıca, Uluslararası Politika Akademisi köşe yazarı, Yörünge Dergisi ve M5 Ulusal Güvenlik Savunma ve Strateji Dergisi yazarı, BDU – Uluslararası İş İnsanları ve Diplomatlar Birliği Yönetim Kurulundadır (kurucularından). ULESAM – Uluslararası Ekonomik, Sosyal, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulundadır (kurucularından). Akademik çalışmalarının yanında, doktora eğitimine devam etmektedir. Uzmanlık alanları; Avrupa Birliği, Balkanlar, Küresel Siyaset, Uluslararası Örgütler, Kamu Politikası, Uluslararası İşletmecilik/Ticaret.