Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Esin KOYUNCU

INFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ’de Yatırım Uzmanı

Yazar, 1999 yılında Kırklareli/Lüleburgaz’ da doğdu.

İlköğretimini Kırklareli/İğneada İlköğretim Okulu’nda, Ortaöğretimini Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

2017 yılında Trakya Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Finans ve Bankacılık Bölümüne başlamış, 2021 yılı temmuz ayı itibariyle lisans eğitimini tamamlamıştır.

2019 yılında T.C. Ziraat Bankası’nda Ürün ve Portföy Yönetimi stajyeri olarak çalıştı.

Yazarın, Sermaye Piyasası Kurumu’nca tanımlanmış, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı bulunmakta ve lisanslama faaliyetlerine devam etmektedir.

Yazar, 2020 yılında İstanbul İşletme Enstitüsü aracılığıyla Finansal Muhasebe, Mali Tablo Analizi ve İstihbarat, Finansal Yönetim, İç Denetim, İleri Excel, Finansal Okuryazarlık, SAP-ERP ve Phyton eğitimlerine katılmış ve eğitim sonundaki ödev ve sınavlardan geçerli notları alarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

2020 yılında İNFO Yatırım Menkul Değerle A.Ş.‘nin İNFO Akademi platformunda İş Garantili Borsa Okulu’na girmeye hak kazanmış ve 6 aylık eğitim ve 3 aylık sınav/mülakat sürecini başarıyla tamamlamış ve işe alınmaya hak kazanmıştır.

2020 yılından itibaren Akbank Şehrin Hali Derneği’ndeki sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol oynamaktadır.

 Yazarın, “Merkez Bankası Dijital Parası ve Elektronik Paranın Gelişimi Üzerine Ampirik Bir Araştırma” adlı lisans bitirme tezi bulunmaktadır.

Yazar, SPSS, Matlab-R2020a, Phyton, EVIews, SAP-ERP, R-Studio gibi ekonometrik ve finansal programlarla kantitatif analiz becerisine sahip olup, C1-C2 seviyesinde İngilizce yeterliliği bulunmaktadır.

VERGİALGI Gönüllü Genç Ekonomi Gazetecileri Projesi kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir.