Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Ersel ÇAKIR

1991 yılında Üsküdar’da doğmuştur. İlköğretim eğitiminin 4 yılını Kadıköy Nihat Işık İlköğretim Okulu diğer 4 yılını ise Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu’nda tamamlayıp sonrasında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur.

İstanbul Bilgi Üniversitesi (burslu) Ekonomi lisans bölümünden (2018) mezun olarak yüksek lisans eğitimine yine aynı üniversite bünyesinde Finansal Ekonomi programının tez aşaması ile devam etmektedir.

Öğrencilik hayatı boyunca birçok farklı alanda iş tecrübelerine sahip olmuştur. Çeşitli organizasyon firmalarında operasyon müdürlüğü, operasyon sorumlusu gibi görevleri yerine getirmiştir.

Best Fm (2013) bünyesinde program asistanı olarak hem yayın hazırlama aşamasında hem de yayımlanma aşamasında radyo programcılığı tecrübesi edinmiştir.

Taç Organizasyon (2014) firmasının kuruluş aşamasında yer alarak firmanın faaliyetlerinde yer almıştır.

Bahçeşehir ve İstanbul Bilgi Üniversitesi radyolarında “Şehir Enstitüsü” isimli radyo program hazırlayıp sunmuştur (2014).

Lisans eğitiminin son sınıfına devam ederken özel bir kurumda eğitmen olarak görev almaya başlamış ve bu bağlamda halen Varyans Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. çatısı altında Makroekonomi, Mikroekonomi, Kurumsal Finans dalları etrafında eğitmen ve danışman olarak hizmet vermektedir.

VergiAlgı bünyesinde Genç Gönüllü Ekonomi Gazeteciliği göreviyle ve aynı zamanda yine aynı kurumun çatısı altında faaliyet gösteren “İktisadi Bakış” ekibinin bir parçası olarak çalışmalarına boyut kazandırmaktadır.