Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşeyyeni e-konomi

Yazarlar

Enes ŞAHİN

1988 yılında İstanbul Kartal İlçesi’nde doğdu. 2006 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’ne başlayan ve ŞAHİN, 2012 yılında Maliye Bölümü’nü bitirdi. Sakarya Üniversitesi-Sosyal Bilimler Enstitüsü, Maliye Anabilim Dalında yüksek lisans programına devam etmektedir.

Öte yandan ŞAHİN, 2014 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak atandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Anadolu (A) Grup Başkanlığı’nda 4 yıl Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapan ŞAHİN, 2017 yılında yapılan Vergi Müfettişliği yeterlik sınavında Vergi Müfettiş Yardımcıları arasında en başarılı % 5’lik dilime girmeye hak kazandı.

Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görevine Ankara (A) Grup Başkanlığı’nda devam etmekte olan ŞAHİN, çeşitli yerlerde vergi hukuku ve maliye alanında yazıları bulunmaktadır. Öte yandan ŞAHİN, evli ve bir erkek babası olup az derecede İngilizce bilmektedir.