Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Enes ŞAHİN

1988 yılında İstanbul’ da doğdu. 2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’ne başlayan ŞAHİN, 2012 yılında Maliye Bölümü’nü bitirdi.

Öte yandan ŞAHİN, 2014 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak atandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Anadolu (A) Grup Başkanlığı’nda 4 yıl Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapan ŞAHİN, 2017 yılında yapılan Vergi Müfettişliği yeterlik sınavında Vergi Müfettiş Yardımcıları arasında en başarılı % 5’lik dilime girmeye hak kazandı. ŞAHİN 2018 yılında Vergi Denetim Kurulu Eğitim Grup Başkanlığında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2019 yılında Ankara (A) Grup Başkanlığı’nda ve Risk Analiz Genel Müdürlüğünde Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapan ŞAHİN 29.02.2020 tarihinde Vergi Müfettişi olarak atanmış ve 20.04.2020 tarihinde Ankara Büyük Ölçekli Mükellefler Başkanlığı’nda çalışmak üzere görevlendirilmiştir.

ŞAHİN Askerlik görevini 2019 yılında ifa etti. 2021 yılında Yeminli Mali Müşavirlik (YMM) sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Vergi Müfettişi olarak görevine Ankara Büyük Ölçekli Mükellefler Başkanlığı’nda devam etmekte olan ŞAHİN, çeşitli yerlerde vergi hukuku ve maliye alanında yazıları ve makaleleri bulunmaktadır. Öte yandan ŞAHİN, evli ve iki erkek babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.