Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Duygu MENTEŞ

18 Şubat 1994 İstanbul doğumludur.

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Yenilevent Anadolu Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi İktisat Teorisi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Diksiyon-hitabet, sunuculuk- spikerlik, seslendirme-dublaj, yazarlık ve gazetecilik üzerine eğitimler aldı.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın düzenlediği gazetecilik eğitimlerine katıldı. Türkiye Gazeteciler Sendikası ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nden medya ve gazetecilik üzerine eğitimler aldı. “Pandemiden sonra hayatımızda sanat olabilecek mi?” haberi Gazeteciler Platformu’nda yayımlandı.

Müziğe olan ilgi ve yeteneği ile birçok koroda, korist ve solist olarak yer alırken şan ve solfej eğitimleri aldı.

Birçok konser, TV programı ve sanatsal faaliyette bulundu.

2010 yılında lise eğitimi sırasında, İstanbul’un, Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi üzerine Şiiristan 2010 programı ile ilk kez sahnede yer aldı.

Eğitim-Sen 3 No’lu Şube Korosu, Dostlar Müzik Topluluğu ve Belkıs Akkale Türk Halk Müziği Korosu’nda korist ve solist olarak yer aldı.

Dr. Öğr. Üyesi Bülent Halvaşi ve Pınar Piji yönetimindeki TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu ve Prof. Dr. Mustafa Uslu yönetimindeki Marmara Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu’nda müzikal çalışmalarına devam etmektedir.

VERGİALGI Gönüllü Genç Ekonomi Gazetecileri Projesi kapsamında; VERGİALGI internet sitesinde, İktisadi Bakış ve Yeni e-konomi dergilerinde çalışmalarını sürdürmektedir. VERGİALGI bünyesinde kültür-sanat bölümünün koordinatörlüğünü yürütmektedir.