Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey » Page 4yeni e-konomi

Dünya`da Vergi

Fransa Vergi Barışından 1 milyar Euro Bekliyor

Fransa Beyan edilmemiş servetlerini yurt dışında tutan 11 bin mükellef`den 1 milyar Euro Bekliyor

Fransa: Nükleer Vergi İkiye Katlanıyor!

Dünya Nükleer Birliği’ne göre Fransa sahip olduğu 58 nükleer santral ile elektrik enerjisinin %75’ini üretiyor. Düşük maliyetli üretim nedeniyle Dünya’nın en büyük net enerji ihracatçısı durumunda. Nükleer enerji yoluyla üretip ihraç ettiği elektrikten elde ettiği gelir yıllık 3 milyar Euro’nun üzerinde.

İsviçre’de Vergi Kaçakçılığına Karşı Önlem

eyan dışı yabancı paraların İsviçre Bankalarına yatırılması, İsviçre’nin komşu ülkelerle ilişkisini olumsuz etkilemesi dolayısıyla, İsviçre hükümeti, beyan edilmemiş yabancı paraların bankalara yatırılmasına karşı önlemlerini yoğunlaştırmaya başladı.

Ünlü Fransız aktör Depardieu ile Belçika’da komşu olmak

64 yaşındaki Ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, Fransa'daki yüksek vergiler nedeniyle yurtdışında yaşamaya karar verdi.

AB Vatandaşlarına Tek Vergi Numarası

Avrupa Komisyonu, vergi kaçakçılığı ve vergi cennetlerine karşı ortak önlemler alınmasını içeren 5.12.2012 tarihli tavsiye kararı aldı.

A.B.D.’de Vergi Yükü Düşüyor

New York Times gazetesi tarafından yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu günümüzde daha az vergi ödüyorlar.

Yabancılara Sadece Harcamalardan Vergi

İsviçre de yaşayan yabancı milyonerlere verilen vergi desteği son zamanlarda tartışma konusu haline geldi.

Belçika Altın Sektörünü Kayıt Altına Alıyor

Belçika hükümeti altın ticaretini şeffaf hale getirecek önlemleri yürürlüğe koymaya başladı.

İlaç Tanıtım Kongrelerine Vergi

Bütçe açıklarını kapatmak için Fransız hükümeti yeni arayışlar içerisinde. Son piyango ilaç firmalarına ve özel ev inşaat giderlerini gelir vergisi matrahından düşen gerçek kişilere vurdu.

Fransa’da Bira Vergisine Karşı Dilekçe

Fransa Hükümeti vergi gelirlerini artırma önlemlerini uygulamaya koymaya başladı. Fransız Meclisi, 25 Ekim tarihinde Bira Vergisini % 160 oranında artıran tasarıyı kabul etti.

Yunanistan’dan Sonra İspanya Bankalarından da Paralar Kaçtı!

Euro bölgesinin dördüncü büyük ekonomisi İspanya’da kriz derinleşiyor. Bankalardan para çekilişi 2012 yılının Ocak-Ağustos döneminde 247 milyar Euro ile zirveye ulaştı.

OECD Ülkelerinde Vergi Gelirlerindeki Artış Trendi

OECD’nin yıllık gelir istatistiklerine göre, bir çok OECD ülkesindeki vergi gelirlerinin milli gelire oranı, ekonomik krizin başladığı 2008-09 yıllarındaki düşüşlerden sonra, yavaş da olsa artmaya devam ediyor.

Yunanlıların Yurt Dışı Banka Hesapları

Bildiğiniz gibi, komşumuz Yunanistan borç krizi içinde. Geçenlerde Yunan gazeteci Costas Vaxenis, paralarını İsviçre HSBC Bankasında bulunduran 2.059 Yunan vatandaşının yer aldığı listeyi açıkladı.

Fransa’da Zengin Vergisinin Gerçek Yüzü

Fransız devlet başkan adayı François Hollande seçimlerde ben zenginleri sevmem dedi ve seçmenlerin hoşuna gidecek bir vaatte bulundu.

Gelirleri Artırmada Sırada Ne Var?

Ülkemizde 1980’li yıllarda talih oyunları salonu (kumarhane) açılması yasallaştı. Büyük oteller de, (Devlete ait Emekli Sandığı Otelleri de dahi olmak üzere) talih oyunları salonları faaliyete geçti.

Kanada’da “halkın parasını çarçur etme ödülleri” sahiplerini buldu

Kanada Vergi Mükellefleri Federasyonu tarafından geleneksel olarak dağıtılan "Halkın Parasını Çarçur Etme Ödülleri"ne layık görülenler açıklandı.